Własne wybory

 

Celem naszego życia jest życie, a życie to ciągłe dokonywanie wyborów, świadome bądź nieświadome. Od najbardziej błahych decyzji typu “kawa, czy herbata” lub zmiana kanału w TV… 😉 , po najbardziej skomplikowane życiowe decyzje np. o zmianie pracy, bądź o związku z drugą osobą.

 

I to, jakiego dokonamy wyboru, jest tylko i wyłącznie naszą sprawą, ponieważ zostaliśmy obdarzeni Wolną Wolą, tylko my odpowiadamy za to, co myślimy, co mówimy, co robimy, więc spójrzmy życiu śmiało w oczy i odważnie podejmujmy każdą decyzję i odważnie bierzmy na siebie wszelkie konsekwencje, jakie z tego wyboru wynikną, nie zwalajmy na nikogo winy, bo to nie jest uczciwe, ani wobec tych ludzi, ani przede wszystkim wobec siebie. I dokonujmy wyborów świadomie, by uniknąć wszelkich manipulacji tak innych ludzi, jak i manipulacji swojego własnego Ego. Dokonujmy świadomych wyborów mając za jedynego doradcę Miłość, bo Ona nigdy nie manipuluje. I pamiętajmy, że nie ma złych wyborów, każda decyzja prowadzi do naszego rozwoju i nawet, jeśli wydaje się nam, że zrobiliśmy coś źle, to zawsze możemy znaleźć w tym pozytywny aspekt, wszystko czemuś służy, wszystko ma sens i znaczenie i jest ważne – a wszystko zależy od perspektywy, z jakiej na to patrzymy.

 

A jeśli spojrzymy na wszystko z pespektywy Miłości, to zobaczymy o wiele więcej rzeczy, o których nawet nie mieliśmy pojęcia.

 

Więc bądźmy świadomi i patrzmy i… dokonajmy wyboru… własnego wyboru!

 

 

Wy również dokonacie teraz wyboru – możecie się zgodzić z tym co tutaj napisałem, lub nie, wyjdziecie z tej strony i nigdy tu nie powrócicie, albo będziecie zaglądać tu co jakiś czas, albo zostawicie jakiś komentarz, albo sami zaczniecie myśleć i zastanawiać się nad swoimi własnymi wyborami, których dokonujecie w każdej chwili… albo zrobicie coś zupełnie innego.

 

Wybór ZAWSZE NALEŻY DO WAS!

 

Pozdrawiam WSZYSTKICH, bez wyjątków!

2 odpowiedzi na “Własne wybory”

  1. Święte słowa!
    Wszystko jest wyborem.
    A my jesteśmy jednocześnie scenarzystami, reżyserami i aktorami, w tym naszym filmie, który nazywamy życiem.

  2. Wybory to czasami bardzo trudne chwile, nieprzespane noce, rozdygotane serce. Faktem jest, że nikt inny, tylko my sami odpowiadamy za taki lub inny wybór. Mówimy, że zbieg okoliczności, że nie ten czas, jakby usprawiedliwiając siebie przed decyzjami, które dla nas bywają potem niekorzystne. Jeśli okaże się, że dokonaliśmy złego wyboru, nie należy nigdy żałować, a iść do przodu.

Leave a Reply

Discover more from Anioł z Chmur

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

%d